Kriptoya yatırım yapan ünlüler

Özellikle kripto paralar ve NFT’ler , sanat eserlerinden koleksiyon ürünlerine kadar birçok farklı alanda değer kazanarak yatırımcıların ilgisini çekiyor. Hollywood’un parlak ışıkları altında, bazı ünlü isimler de bu trende kayıtsız kalmayarak dijital varlıklara yöneldi.

Dünyaca ünlü şarkıcı ve medya yıldızı Paris Hilton, kripto para dünyasına olan ilgisiyle de tanınıyor. Türkiye’de de geniş bir hayran kitlesine sahip olan Hilton, çeşitli altcoinlere önemli yatırımlar yapmış durumda. Cüzdanında 26 bin dolar değerinde Origin Protocol (OGN), 12 bin dolar değerinde ApeCoin (APE) ve 5 bin 600 dolar değerinde Wrapped Ethereum (WETH) bulunuyor.

NFT koleksiyonculuğuna da ilgi duyan Paris Hilton, toplamda 3 bin 915 benzersiz dijital eserin sahibi. Bu eserler arasında en değerli olanı, ”Paris Hilton Drip NFT”. Bu özel dijital sanat eseri, 62 bin 240 dolar gibi yüksek bir taban fiyata sahip.

Oscar ödüllü oyuncu Gwyneth Paltrow, kripto para ve NFT yatırımlarıyla dikkat çekiyor. “Shakespeare in Love” ve “Iron Man” filmlerindeki performanslarıyla tanınan Paltrow’un kripto cüzdanında 13 bin dolar değerinde ApeCoin, bin 700 dolar değerinde Ethereum yer alıyor. Paltrow, NFT tarafında ise toplamda 270 adet benzersiz esere sahip.

Dijital sanat eseri portföyünün en değerli parçası ise Bored Ape Yatch Club #6141, değeri 50 bin dolar. Paltrow’un toplam altcoin ve NFT cüzdanlarının maddi değeri 71 bin 900 dolar.

“Yüzüklerin Efendisi” serisinde Frodo Baggins karakteri ile tanıdığımız Elijah Wood, kripto para yatırımlarıyla da dikkat çekiyor. Wood’un kripto para cüzdanında ağırlıkla Ether’in bulunması gözlere çarpıyor. Ünlü oyuncu 1.495 dolar değerinde Ether (ETH), 756 dolar değerinde Ethereum Name Service (ENS) ve 384 dolar değerinde WOOL’a sahip.

Elijah Wood’un NFT cüzdanında toplamda 122 adet NFT yer alırken, en pahalı ürün 2 bin 700 dolarlık tahmini değerlemeyle “NFT Toy Face”. Elijah Wood’un kripto ve NFT yatırımlarının günümüzdeki değeri 12 bin 600 dolar.

Hollywood’un efsanevi komedi oyuncusu Bill Murray, kripto dünyasına da ilgi gösteriyor. “Groundhog Day” ve “Ghostbusters” gibi filmlerin yıldızı olan Murray’nin kripto cüzdanında 15 bin 700 dolar değerinde Wrapped Ethereum (WETH), 3 bin 500 dolar değerinde Ethereum (ETH) yer alıyor.

Murray, NFT tarafında ise toplamda 345 adet dijital sanat eserine sahip ve toplam yatırımının maddi değeri günümüzde 240 bin dolar.

ABD ve dünyanın en ünlü oyuncularından Eva Longoria, kripto ve NFT’lere yaptığı yatırımlarla da tanınıyor. “Desperate Housewives” dizisiyle ün kazanan Longoria, kripto dünyasına da adım atmış durumda. Ünlü ismin portföyünde toplamda 22 bin dolarlık Wrapped Ethereum (WETH) ve Ethereum (ETH) yer alıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir